מוטבים בקרן פנסיה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 14:01, 3 ביולי 2014

  נאמר לי על ידי נציג של קרן הפנסיה (מבטחים), שעד שילדי יהיו בני 21, הם ובת הזוג שלי, הם המוטבים לכספים אלה, ואיני יכול לשנות זאת. התשובה נראית לי לא סבירה. 1. זה נכון? 2. מה אפשר לעשות עם זה? לגבי קופת גמל (הקיימת בחברה אחרת), נאמר לי, שאני לא יכול להגדיר אצלם למי יעברו הכספים במקרה שהמוטב שכתבתי לא יהיה בחיים (ובמקרה זה הכספים יעברו ליורשים לפי דין). הוא הציע לי להתייחס לכך בצוואה. 3. רלוונטי להתייחס בצוואה למקרה זה? (אני הבנתי שצוואה לא "מטפלת" בקרנות למיניהן). יש פתרון אחר? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:12, 3 ביולי 2014

  ההוראות הקבועות בתקנון קרן פנסיה והוראות חוזה הביטוח עם חברת ביטוח החיים הן ההוראות המחייבות. יש לבדוק מה כתוב שם. כאשר המוטבים הרשומים אינם בחיים, יש פתרון בתקנון או בהוראות חוזה הביטוח - לאן או למי יש לפנות. אם ההוראות שם מפנות במקרים כאלה לצוואה קיימת או לצו ירושה, זה מה שיחול.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.