אריכות ימים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 20:53, 4 ביולי 2014

  אבי ואמי יש להם חשבון משותף עם סעיף אריכת ימים .אבי נפטר לא כתב ירושה, אין לו נכסים על שמו .הכל על שם של אמא שלי ,רק החשבון בנק משותף .השאלה שלי אמי יכולה לנהל את החשבון הקיים? ועוד שאלה אם אמי יכולה לכתוב ירושה שהכספים בחשבון הבנק יתחלק בין הילדים למרות שהחשבון משותף? לא צריך להוציא בעתיד צו ירושה על חלק של אבא שלי .אבי לא היה נשוי לעוד אשה ואין לו ילדים?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:28, 6 ביולי 2014

  שאלת שלוש שאלות והנה תשובות: (1) לנהל כן - כנראה ללא הגבלה. (2) כן (3) אם אכן אין ולא היו לו מעולם נכסים או זכויות שהגיעו לו התשובה כנראה כן.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.