תוספת לצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • נאוה

  נשלח ע"ינאוה 15:59, 5 ביולי 2014

  אנו זוג בשנות השישים ולפני מספר שנים ערכנו צוואה הדדית בה אנו מורישים את רכושינו שווה בשווה לשני ילדינו עתה אנו עומדים לתת סכום כסף רק לאחד מילדינו לצורך רכישת דירה כדי להבטיח את עיקרון השיוויון נבקש מהילד המקבל לחתום על מסמך בו הוא ואישתו מודעים לעובדה שבעת מימוש הצוואה יקוזז מהם הסכום שניתן להם המסמך אינו מגובה ע"י עו"ד ויהיה בו תאריך פרטים אישיים וחתימות האם הוא יתפוש כתוספת לצוואה תודה נאוה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:29, 6 ביולי 2014

  לא. אין דבר כזה "תוספת לצוואה". מה שאיננו חלק בלתי נפרד מצוואה ומה שלא התקיים לגביו הליך של עשיית צוואה כדין איננו צוואה ואיננו מחייב כצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.