פנייה בעניין צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חני

  נשלח ע"יחני 18:47, 5 ביולי 2014

  שלום רב רציתי לשאול בעניין הסכם ירושה. הסיפור הוא על דודתי המתגוררת קרוב ל 31 שנים בבית ההורים. בזמנו כשכל האחים ישבו עם ההורים סוכם שהיא תקבל את הדירה שבה היא מתגוררת עם תכולתה ,ועוד דירה ששייכת להורים תתחלק בין שאר האחים. לאחרונה היא דורשת לחלק שווה בשווה את הנכסים ולא להתייחס למה שסוכם. שאלתי היא אם במידה ואכן יעשו הסכם שווה בשווה האם היא יכולה לסרב להתפנות מהדירה ולטעון שהיא שלה עקב השנים הרבות בה היא מתגוררת בה. האם היא נחשבת דיירת מוגנת? חשוב לציין שאין צוואה מסודרת. תודה מראש חני

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:33, 6 ביולי 2014

  "דיירות מוגנת" אינה נוצרת בהסכם בין יורשים. מעבר לכך השאלה אינה מתאימה למתן תשובה במסגרת הפורום. מומלץ שתפני ליעוץ עם כל המסמכים הנוגעים בדבר. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.