התנתקות מעו"ד "מכהן" - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 22:41, 6 ביולי 2014

  שלום רב, לפני כ-3 שנים פניתי לעו"ד מכובד ומוביל בתחומו ושכרתי את שירותיו לערער על צוואתה של אמי ז"ל, שלטענתי לא היתה כשירה בעת החתימה עליה (חתמה בחייה על כ-11 צוואות, מרביתן בתקופה שבהן לא היתה כשירה מנטאלית). ב-3 שנים אלה אותו עו"ד גרם לי לעבוד בשבילו, סירב לפגוש בי, התנהל מולי במייל בלבד, תבע ממני להעביר אליו חומרים מביהמ"ש שונים, דרש ממני להחליט מי יהיה הרופא המומחה שייתן חוות דעת מומחה על מצבה הרפואי, וכעת מודיע לי שעליי להחליט מי העדים שיופיעו במשפט- האיש מסרב להעניק ייעוץ/עבודה משפטית כלשהם! לאחר 3 שנים של עבודה עבורו, עם תוצאות עלובות בתיק עם פונטיאל מנצח, ההולך ומאבד מחוזקו, עייפתי והתייאשתי. איני מעוניינת להמשיך את ההליך במשפטי בכלל, ואני מעוניינת להפסיק את ההתקשרות עם אותו עו"ד, וליסוג מן התביעה. לא כי איני מאמינה בצדקתי, אלא כי איני מרגישה שיש לי פרטנר למלחמה, וכי ברור לי שההפסד בוא יבוא, ועוד לפני כן יתבע ממני שנים רבות של עוגמת נפש והוצאות פיננסיות גבוהות. ההתקשרות שלי מול אותו עו"ד היא באחוזים. האם אוכל להודיע לו על רצוני ליסוג מן התביעה ולאפשר לו לקבל את האחוזים שחתמנו עליהם מהחלק העלוב שנקבע לי מראש בתיק? ואם לא, אוכל להיפטר מן העניין באופן שכזה מהן חובותיי כלפיו, באם ברצוני לסיים כעת את ההתקשרות ואת התביעה. בתודה, טל

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:17, 7 ביולי 2014

  ייתכן, שמצבך אינו גרוע כפי שחשבת. ראשית יש לזכור שאין עורך הדין יכול לכפות עלייך את המשך השרות. מכאן שאת יכולה לפטרו בכל עת ולשכור אחר. שנית - האם יש ביניכם הסכם שכר טרחה מפורט בכתב? אם יש הסכם, יש לבחון מה מוגדר בהסכם כשרות שעל עורך הדין לתת. אם אין הסכם או אם אין הגדרה בהסכם מה כולל השרות המשפטי שעליו לתת, הנטל על אותו עורך הדין להוכיח מה כולל השרות המשפטי שהוא נשכר לתת ואחר כך עליו להוכיח את השרות שנתן בפועל. אם יש אי התאמה בין הדברים, היא תפעל לרעתו. אם אין הסכם שכר טרחה בכתב, יצטרך אותו עו"ד להוכיח הרבה. אני ממליץ שתפני לעו"ד אחר ותנסי (וזה יהיה כמובן בתשלום) לברר במה יהיה כרוך המשך הייצוג מאותה נקודה ואילך. ייתכן שהדבר יהיה כדאי לך. ייתכן גם שראוי לך להתייעץ בפורום של יחסי עו"ד לקוח. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.