מימוש צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 20:41, 7 ביולי 2014

  קרובת משפחה שלי , נשואה ללא ילדים (גם לא יהיו) הינה בעלת דירה שקבלה בירושה מהוריה שנפטרו וזאת לפני נישואיה. נכון לעכשיו הדירה רשומה על שמה בטאבו וקיימת צוואה המורישה לי את הדירה לאחר מותה. שאלתי היא: למקרה וקרובתי תהפוך למקרה סיעודי ובעלה יחליט שהוא יהיה האפטרופוס שלה ויפעל על מנת למכור את הדירה כדי לממן את הטיפול בה באיזה מצב משפטי זה מעמיד אותי מבחינת הצוואה. בתודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:29, 8 ביולי 2014

  אתה חושש ממצב בו לכשיגיע היום לא תיוותר דירה. ואכן זה ייתכן. קיומה של הצוואה איננו שולל את זכויות המורישה עצמה או באמצעות האפוטרופוס שלה למכור נכסים הנזכרים בצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.