רישום מספר תעודת זהות או כתובת בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 17:57, 8 ביולי 2014

  בצוואה, האם יש צורך לפרט בכל פעם שמוזכר שמו של מישהו את כתובתו ומספר תעודת הזהות שלו, או שמספיק שאם פעם אחת צויינו פרטים אלה, בהמשך ניתן לכתוב רק את השם?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:23, 10 ביולי 2014

  ראשית אין צורך לכתוב כתבתו של אדם שהוא תושב ישראל, שכן בישראל אין זיהוי של אדם לפי כתובת, אלא לפי מספר זהות בלבד. שנית מדובר בענין של ניסוח. ניסוח לעתים קרובות הוא ענין של תרבות, של ידיעת שפה ושל טעם אישי. אפשר לנקוט את השיטה הנהוגה בחוזים בה בפעם הראשונה שנזכר אדם, הוא מזוהה בשם ומספר זהות ומוצמד לו כינוי ואותו כינוי משמש בהמשך המסמך. למשל "אברהם בן תרח ת"ז 123456789 (להלן - אבי)"

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.