מה ניתן לעשות? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • איתן

  נשלח ע"יאיתן 07:05, 11 ביולי 2014

  אנחנו יורשים עם אבינו רכוש לאחר מות אימי! יש צו ירושה חלוקה על פי חוק! אבינו מעט דמנטי ומושפע מאנשים זרים דבר שגילינו באחרונה. הוא בלחץ חותם בלי ידיעתנו על מסמכים לאנשים בלי לידע אותנו. הדפוס בזה מעמיד בסכנה את כל הרכוש! ושגילינו דבר כזה התחלנו להבין שזו בעיה שכעת זה בדברים קטנים אבל מכעס סמוי לא מטעות! הדבר הזה דורש פעולה מיידית. יש חשש שיחתום על מסמכים בלי ידיעתנו הוא סומך על זרים ! משפטית מה הדרך המהירה לנוע צרות כאלה? הוא מתנגד לכל סוג של אפוטרופוסות ואיים שיקח עורך דין נגדנו!!! היחסים ביום יום קרובים מאוד ובכל זאת הוא עושה דברים מאחורי גבינו! לא רק בנושא רכוש גם בתחומים ! מה הצעדים שניתן לנקוט? שלא יאבד ת הרכוש!אחרים! הוא מדבר אתנו בכלליות אם מגלה אי התאמה בהרגשה שלו הוא פועל באימפולס וחותם בלי ידעתנו! דפוס זה מעיד שזה יחזור! הוא עלול גגם למצוא את עצמו בלי הרכוש בחלק שלו. מה עושים?

  השב
 • 11:09, 12 ביולי 2014

  אם הסכם העברת דירה ורכוש במתנה מהאב לילדים בעודו בחיים משמש או ישמש הגנה למקרה שהאב יחתום על משהו למישהו? כלומר ההסכם מתן במתנה יגן עלינו מפני בעיות שתוארו?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  14:45, 13 ביולי 2014

  אם מצבו של האב הוא שהוא הפך בלתי כשיר, הפתרון היחיד הוא אפוטרופסות. אלא שלשם כך דרושה חוות דעת של רופא. אפשרות אחרת - לפנות לבית משפט ולבקש סעדים להגנתו מפני עצמו.
  אם מצבו הוא כזה שעודנו כשיר לפעולות משפטיות, אתם יכולים לעשות אתו עסקאות ברכושו שמטרתן להגן על הרכוש. אבל דרושה הסכמתו לכל פעולה כזאת. ומולץ לגבותה בחוות דעת רופא.

  תגובה
 • 17:01, 13 ביולי 2014

  תודה על תשובתך!
  אני מניח שנצטרךהסכמה שלולדבר שכזה כלומר לצרך בפעולות שגם אנחנו והוא נחתום ביחד!
  האם העברה של הרכוש בהסכם מתנה עם עורך דין יכול לעזור?
  זאת אומרת עביה הסכם היום ואם יבוא משהו מחר שיגיד יש לי חתעמה שלו מתאריך מאוחר יותר זה לא יהיה קביל משפטית ?! או שרק שהרכוש יהיה על שמינו בעודו בחיים?!

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.