השלמה בע"פ לצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ו.

  נשלח ע"יו. 09:41, 13 ביולי 2014

  בצוואה בכתב , שיש תנאי מהותי לביצוע מאחד היורשים , האם יש משמעות לכך שאותו תנאי נמסר בע"פ לעו"ד/יורש אחר ולא נוסף בכתב לצוואה ? לדוגמה: השימוש בכספי העיזבון יהא כפוף להסכמת היורש פלוני אלמוני ,כאשר מהות השימוש נמסר בע"פ ולא נכלל בגוף הצוואה . א. האם אותה תוספת בע"פ תתקבל כחוקית למרות שהצוואה נכתבה בכתב? ב. אם אין שום תיעוד לאותה תוספת בע"פ וגם לא כנספח לצוואה, האם ניתן לבטל את אותו תנאי בע"פ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:06, 13 ביולי 2014

  "השלמת הצוואה" שאתה מתאר נועדה לשנות מהוראות של צוואה קיימת. רק צוואה יכולה לשנות מהוראות צוואה. לפיכך אין "השלמה" לצוואה מחייבת כצוואה עצמה, אלא אם נמסרה או נעשתה באחת הדרכים החוקיות לעשיית צוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.