קבילותה של צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • bafi

  נשלח ע"יbafi 19:17, 24 ביולי 2014

  שלום לפני כתשע שנים הלך לעולמו הסבא, הוא השאיר צוואה בכתב ידו עם חתימה ותאריך ובו הוא מוריש את כל כספו ורכושו לסבתא. הסבתא הלכה לעולמה לפני כחמש שנים בטרם נפטרה הכינה צוואה אצל עורך דין כחוק ובו היא הודיעה שהיא מורישה לנכדיה את כל כספה ורכושה. לסבא ולסבתא היו כמה חשבונות , מניות, ועוד... חלק מהבנקים והמוסדות אינם רוצים לקבל את הצוואה של הסבא בכתב ידו. שאלתי היא : האם ניתן לתת תוקף חוקי לצוואה בדרך כלשהי? בתצהיר, בבית משפט או בדרך חוקית אחרת??? משום שהם מסרבים לשחרר את מעט הכספים שנותרו ותעודות המניה תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:57, 25 ביולי 2014

  חוק הירושה קובע במפורש כי אי אפשר לדרוש זכויות מכח צוואה שלא קוימה כדין. עליכם לנקוט הליך של קיום צוואת הסב ועם צו הקיום שתקבלו תוכלו לקבל מידע.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.