אי הסכמה בין יורשים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שלום

  נשלח ע"ישלום 13:45, 27 ביולי 2014

  אנו ארבעה אחים אשר אמנו ז"ל הורישה לנו את דירתה לאחר מותה בחלקים שווים כעת אנו בתהליך של קיום צוואה והתגלעה מחלוקת כאשר אחד האחים מסרב למכור את הדירה אך , ולחילופין מעוניין לקנות את הדירה אבל במחיר שאינו ריאלי...... בשיחה איתו אמר : או שאני קונה ( נמוך) או אני לא מוכר...... השאלה : האם ניתן לכפות עליו מכירה? איך עלינו לנהוג? ומה הן העלויות לפתרון סיטואציה כזאת בברכה ובתודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:14, 28 ביולי 2014

  אין שום בעיה לכפות את המכירה. הזכות לפרוק שיתוף במקרקעין היא כמעט זכות על במשפט הישראלי. ממשישם אותה בתביעה לפרוק שיתוף. הדירה תמכר למרבה במחיר ובכל מקרה תמכר במחיר מציאותי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.