• עידו

  נשלח ע"יעידו 14:17, 27 ביולי 2014

  שאלתי היא, סבתי ערכה צוואה על ידי עו"ד ונוטריון, שבא היא מורישה לי את דירתה ושאר הרכוש, בימים אלה היא הפכה להיות סיעודית, ואימי שהיא בתה היחידה העבירה אותה לבית אבות סיעודי, ואת הדירה שהתפנתה היא מתכוננת להשכיר, בשכר דירה היא מתכוננת לשלם עבור בית האבות, לדבריה היא מלווה בעו"ד, האם אימי יכולה להעביר את הדירה של סבתי על שמה, כבר עכשיו, וגם מה עלי לעשות כאשר סבתי תלך לעולמה ואני ירצה לקיים את הצוואה, ויהיו שוכרים בדירה? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:16, 28 ביולי 2014

  אם סבתך סעודית אי אפשר לעשות שום עסקה ברכושה ללא אישור של בית המשפט למשפחה. השכרת הדירה אינה מונעת את הירושה ואינה מפחיתה מהזכות לפי צוואה.

  תגובה
 • 13:54, 29 ביולי 2014

  לדברי הורי, אימי מונתה כאפוטרופוס על סבתי.
  מה אני יכול לעשות אם כך הדבר?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:34, 29 ביולי 2014

  לפי החוק אפוטרופוס אינו רשאי לעשות עסקאות עם החסוי עליו הוא אחראי אלא באישור של בית המשפט שמינה אותו. האפוטרופוס כן רשאי להשכיר רכוש של החסוי כדי לממן הוצאות נחוצות עבור החסוי. אם לדעת פעולות של אפוטרופוס חורגות ממסגרת חובתו החוקית, או אינן לטובת החסוי אתה יכול לפנות לבית המשפט למשפחה ולהגיש בקשה מתאימה בענין. אבל זכור שהיותך זכאי לפי צוואה אינה מקנה לך עדיפות על פני צרכיה של הסבתה החסויה. צרכיה קודמים לירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.