רוצים להתכונן לפני הזמן... - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אבנר

  נשלח ע"יאבנר 08:51, 28 ביולי 2014

  שלום רב, המקרה שיתכן ומתהווה : אבא שלי נפטר לפני מספר שנים. אמא שלו (סבתא שלי) נשארה בחיים. יש לאבא שלי עוד אחים. הסבתא מאוד מבוגרת ולא כתבה צוואה. המשפחה של אבא שלי רוצים "למנוע הסתבכות בעתיד" וחושבים על איך... אני חושש שהם רוצים להחתים את הסבתא, בצורה כזו או אחרת , על צוואה אשר לא יכלול את היורשים של אבא שלי.(הילדים שלו). השאלות: מה ניתן לעשות במקרה כזה? יתכן שיכינו צוואה ואני לא אהיה מודע לה אשר לא יכלול את היורשים של אבא שלי. האם ניתן למנוע הכנת צוואה ? סבתא שלי אישה מאוד מבוגרת ולא מבינה טובה עברית. ונניח והכינו לאחרונה צוואה שלא כולל את יורשים של אבא שלי - מה ניתן לעשות ? תודה אבנר

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:23, 28 ביולי 2014

  (1) תלוי בגורמים רבים ומשתנים. (2) לא. (3) לבדוק את כשירותה השכלית באמצעות פסיכיאטר. ואז לשקול צעדים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.