שאלות לעו"ד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יוגב

  נשלח ע"ייוגב 17:06, 28 ביולי 2014

  שלום, מי מקפח על אדם שהוריש יורש ואחריו יש יורש נוסף (יורש אחר יורש) והאם משך הפיקוח מוגבל או שזה אפשרי פיקוח למעלה מעשרות שנים? שנית, סעיף 17 לחוק מעניק מתן מענק חד פעמי- מה גובה המענק המקסימלי בחוק? ירושה עפי דין- אם אדם מקבל ירושה עפי דין והוא מת האם ירושתו מתבטלת? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:29, 28 ביולי 2014

  1) אם מונה מישהו לפי הצוואה הוא יפקח. אם לא - היורשים צריכים לדאוג לכך. (2) הסעיף אינו מעניק אלא יוצר סמכות לתת מענק בנסיבות מאוד חריגות ומיוחדות עם שיקול דעת רחב לשר האוצר. (3) התשובה תלויה במועד פטירתו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.