טעות סופר בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 18:30, 30 ביולי 2014

  לסבתי יש צוואה שנערכה בשנת 1988 על ידי נוטריון וקיבלה אישור בית משפט. בצוואה נפלה טעות סופר במספר ת.ז. של אחד היורשים (טעות בספרה אחת). מה התהליך לתיקון טעות הסופר?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  18:37, 30 ביולי 2014

  אם הצוואה קוימה בבית משפט לאחרונה אפשר להגיש בקשה לתיקון טעות סופר בצוואה. אם הצוואה קוימה על ידי הרשם לענייני ירושה אפשר להגיש בקשה לתיקון טעות הסופר בצוואה. אם היורש זכאי לזכות במקרקעין בלבד, אפשר לבצע תיקון טעות סופר גם אצל רשם המקרקעין - לפי נהלי רשם המקרקעין - אגב הגשת צו קיום הצוואה לרישום.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.