דירה של קשיש סיעודי המושכרת על ידי אפוטרופוס - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • עידו

  נשלח ע"יעידו 20:11, 3 באוגוסט 2014

  שלום רב סבתי סיעודית, ואימי אפוטרופוס שלה, על שם סבתי יש דירה, שאותה הורישה לי בצוואה, אימי רוצה להשכיר את הדירה הנ"ל, כדי לשלם לבית אבות סיעודי, שאלתי היא, כאשר יש שוכרים בדירה החתומים על חוזה, מה אני עושה כאשר סבתי הולכת לעולמה, ואני ורצה לקיים את הצוואה, והחוזה עדיין לא הסתיים, האם אני יכול לפנות את השוכרים בזמני המתאים, או שצריך לעשות סעיף מיוחד בחוזה המסדיר זאת, או שיש פתרון אחר? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:15, 5 באוגוסט 2014

  זאת שאלה במקרקעין: אם לא נקבעו תנאים מיוחדים בחוזה למקרה של מוות, מותו של המשכיר אינו מפסיק את השכירות או משנה את תנאיה. אם רוצים לשנות משהו, יש לשנות את הסכם השכירות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.