ניהול עיזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דליה

  נשלח ע"ידליה 08:24, 5 באוגוסט 2014

  שלום רב, כאשר אמי היתה על ערש דווי, פניתי לעורך הדין שערך את הצוואה להורי על מנת שיטפל במינויי כאפוטרופוס. עורך הדין ביקש ממני תשלום עבור הטיפול במינויי. כשאלת תם שאלתיו אם הסכום שדרש כולל את מכירת הדירה ונעניתי בחיוב. כאשר אמי נפטרה פניתי אליו לצורך מימוש הצוואה והסתבר לי שהוא מונה למנהל העיזבון בעריכת הצוואה. שאלתי: האם נהג עורך הדין כחוק? אציין שבכל התקופה שניהל את העיזבון הדגיש בפני שהוא אינו עורך הדין שלי אלא מנהל העיזבון. מהן האפשרויות החוקיות העומדות בפני. בתודה דליה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:27, 5 באוגוסט 2014

  אכן בכהונתו כמנהל עזבון. עורך הדין פעול כ"קצין של בית המשפט" ולא כבא כחו של אחד הצדדים. גם שכר טרחתו עבור ניהול העזבון נקבע על ידי בית המשפט ואסור לו לגבות או לאפילו לקבל מן היורשים שכר כלשהו. אם ניהול העזבון כולל מכירת דירה, שלחי לו מכתב, הזכירי לו את מה שאמר לך שכבר שלמת לו שכר עבור המכירה ועל כן את זכאית להשבת שכר הטרחה עבור המכירה. אם יסרב, אפשר לפנות לבית המשפט שמינה אותו, על מנת שייתן הוראות מתאימות בענין. ייתכן כמובן שבית המשפט יפנה אותך לתביעה נפרדת מחוץ לתיק ניהול העזבון שכן מדובר בעסקה בינך לבין אותו עו"ד שאינה חלק מהליך הירושה. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.