מס על מכירת דירה מירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 14:40, 6 באוגוסט 2014

  שלום רב, אני ואחי ירשנו יחד עם הדוד את דירתו (היחידה) של סבי. הדוד מעוניין לרכוש מאתנו את חלקנו בדירה. האם יחולו עלינו המוכרים מיסים כלשהם? תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:39, 6 באוגוסט 2014

  מכיוון שהליך ההורשה נשלם, השאלה כבר אינה מתחום הירושה, אלא מתחום דיני מיסוי מקרקעין. אין בישראל מסים על ירושה. בעקרון - חוק מיסוי מקרקעין קובע, שבמכירת דירת ירושה שהיתה דירתו היחידה של מוריש בשעת פטירתו ולו הוא (המוריש) מכר אותה היה הוא (המוריש) מקבל פטור ממס, הרי שגם היורש המוכר יוכל לקבל פטור ממס שבח מקרקעין.

  תגובה
 • 21:25, 6 באוגוסט 2014

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.