• יעל

  נשלח ע"ייעל 07:57, 10 באוגוסט 2014

  בשנת 1980 ערכו הורי צוואה הדדית בה הורישו אחד לשני. סעיף 2 בצוואה אומר "והיה ושנינו נלך לעולמנו בעת ובעונה אחת,הננו מצווים את רכושנו לאחד הילדים. אבי נפטר תחילה ולאחר 20 שנה נפטרה אימי. האם הצוואה כשרה ורק הילד שכתוב בצוואה אכן יקבל את הנכסים

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:28, 10 באוגוסט 2014

  שאלה קלה. התשובה קשה. יש לקרוא את הצוואה כלשונה ולעיתם יש לברר עובדות מסביב לעריכת הצוואה. בכל מקרה איני יכול לענות במסגרת פורום. את צריכה לקבל יעוץ אישי עם המסמכים הנוגעים בדבר ולאחר ברור עובדות.

  תגובה
 • 16:07, 10 באוגוסט 2014

  האם זה היה נוסח צוואות בשנות ה-80 ומה אומרות המילים בעת ובעונה אחת ?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.