אפוטרופסות גוף ורכוש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דליה

  נשלח ע"ידליה 18:00, 17 באוגוסט 2014

  אפוטרופוס גוף ורכוש ומורשה חתימה בבנק או שותף בחשבון? אני גרושה גימלאית אמא לשלושה ילדים הכנתי צוואה על ידי עורך דין והפקדתי אותה ברשם הצוואות כדין .בהתייעצות עם העו''ד הוא המליץ להכין גם תצהיר שהוא יהיה אפוטרופוס על רכושי ואחד הילדים יהיה אפוטרופוס על גופי ויש להכין ייפוי כח בלתי חוזר .האם אחד מילדי יכול להיות אפוטרופוס גם על גופי וגם על רכושי , ובשביל מה צריך ייפוי כח בלתי חוזר ? האם אפשר לעשות את תהליך האפטרופסות דרך בית משפט לעניני משפחה בלי עו''ד?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:09, 17 באוגוסט 2014

  (1) כל אחד מילדייך - אם הוא בגיר ויש לו יכולת לנהל את עניינייך ולקבל החלטות סבירות יכול להיות אפוטרופוס שלך לגוף ולרכוש. (2) יפוי כח מיועד לאפשר לאדם אחר לטפל ברכושך עבורך. הוא אינו יכול להיות "בלתי חוזר" אלא אם הוא מיועד לטובתו של אדם מסויים אחר שאיננו את. (3) אין צורך בעו"ד בהליך של מינוי אפוטרופוס ואין חובה שעו"ד יהיה אפוטרופוס לרכושך. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.