י אפוטרופסות דרך בית משפט לעניני משפחה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דליה

  נשלח ע"ידליה 23:21, 18 באוגוסט 2014

  .תודה על תשובתך המהירה מהו ההליך לאפוטרופסות בבית משפט לעניני משפחה ? איזה מסמכים עלי להביא לבית משפט כדי שבתי תיהיה אפוטרופסית עלי בגוף וברכוש? כמה זמן לוקח הליך האפוטרופסות? האם בתי צריכה יפוי כח ממני ? האם את ייפוי הכח ניתן לעשות בבית משפט לענייני משפחה ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:02, 19 באוגוסט 2014

  (1) אין ממנים אפטרופוס לאדם כך סתם. תנאי ראשוני לקביעת צורך באפוטרופוס הוא חוות דעת של רופא פסיכיאטר שאדם איננו כשיר לנהל את ענייניו. (2) אם את כשירה לנהל את עניינייך, אין צורך במינוי אפוטרופסות. את יכולה אם את רוצה להעניק לבת יפוי כח נוטריוני כללי לטפל בעניינייך. וכן להותיר מכתב בו את מבקשת שבמקרה של צורך במינוי אפוטרופוס תמונה בתך. (3) יש גם אפשרות לתת יפוי כח למתן טיפולים רפואיים וקבלת החלטות רפואיות לפי סעיף 16 לחוק זכויות החולה. אפשר למצוא זאת באינטרנט אפשר לחתום עליו בפני רופא. (4) יפוי כח מאדם לאדם חותמים רק בפני נוטריון כמוני.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.