הערת אזהרה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ורד

  נשלח ע"יורד 19:35, 24 באוגוסט 2014

  שלום רב, אמי קנתה לאחי דירה ורשמה הערת אזהרה לטובתי (אחותו) ,מניעת עיסקה. מה קורה באם אחי יערוך צוואה ויוריש את הדירה למישהו אחר? (אחי רווק בן 52 עם בעיה נפשית) מה תהיה אז שווה הערת אזהרה? ועוד שאלה לאחי ישנה דירה נוספת שהיא על שמו כשיש הערת אזהרה לטובת אמי לגבי מניעת עיסקה. מה יקרה באם חס וחלילה במות אמי? האם הערת האזהרה תבוטל? תודה מראש על תשובתיך.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:37, 5 בספטמבר 2014

  היורש יורש את הדירה כפי שהיה מצבה המשפטי בעת הפטירה. לכן פטירה אינה משנה את הערות האזהרה. הערת האזהרה לטובת האם תושפע מקיומה של צוואה (אם האם תשאיר כזאת) או מהעדר צוואה. מומלץ לך לבבוא לךיעוץ, שכן תשובה פרטנית יותר מחייבת בחינה של העובדות ובדיקת השפעתן על התוצאות המבוקשות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.