• יהושע

  נשלח ע"ייהושע 13:35, 25 באוגוסט 2014

  גרוש שמנהל רומן 16 שנים עם גרושה , הדירה רכש על שמו מכספו הפרטי מכספו הפרטי . הגרושה מתגוררת בעיר אחרת ב"דיור הציבורי" אינם מנהלים משק בית משותף והגרושה לנה בביתו 3 פעמים בשבוע.מבלים יחד ומוכרים ע"י חברים ובני משפחה כבני זוג. בצוואתו הוריש את רוב רכושו לילדיו למעט סכום זניח לגרושה. האם לגרושה יש זכות ערעור על הצוואה ? האם זכותה לבקש לגור בדירה לאחר מותו ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:39, 5 בספטמבר 2014

  אין תשובה עקרונית כללית, שכן יש משמעות לעובדות שונות ולפרטים שונים. אין "זכות ערעור" על צוואה. יש לאשה אפשרות להגיש תהנגדות אם לטענתה מגיעות לה זכויות ברכושו של המנוח.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.