מסירת צוואה לאחים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 08:43, 30 באוגוסט 2014

  אמי ז"ל ואבי ערכו צוואה, אימי לא הספיקה למסור לרשם לענייני ירושה ונשאר בידי המקור, אחי מבקשים לקבל העתק האם אוכל למסור להם? (יחסינו לא מהטובים) שנית, מה עלי לעשות עם הצוואה, משום שהבנק מבקש צו קיום צוואה. אבי עדיין בחיים אך יש סעיף שאין ביכולתו לשנות דבר (זאת בשל מצב קוגנטיבי שלו)

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:51, 5 בספטמבר 2014

  ראוי להגיש בקשה לקיום הצוואה המקורית. אם לא תוגש בקשה לקיום תוך 3 חודשים מהפטירה - החוק מחייב למסור את המקור לידי הרשם לענייני ירושה. הרשם יודיע על קיום הצוואה ליורשים וימסור העתק להם. אין חובה שבחוק למסור העתק ליורשים אבל הם יהיהו זכאים לקבלו מן הרשם לענייני ירושה. כך השיקול אם לגלות או לא הוא ענין של פוליטיקה משפחתית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.