ירושה של דירת עמיגור - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 19:12, 5 בספטמבר 2014

  שלום אמי נפטרה לפני כ10 שנים והותירה אחריה 2 דירות בבעלותה ועל שמה שנקנו מעמיגור.  בדירה התגוררו עימה 2 אחיי ולטענתם עזרו בקניית הדירות ואף לקחו משכנתא(מדובר במחיר מאוד מוזל של כ40 אלף)  לתומי חשבתי שהדירות הועברו על שמם, אך השבוע גיליתי להפתעתי שהדירות רשומות על שם אמי בלבד ומכיוון שמתוכנן בבניין פינוי בנוי אחיי פנו אליי בבקשה לחתום וויתור על הדירה. לטענתם אין לי כל זכות משפטית על הבית משום שהם לכאורה אלו שרכשו את הנכס מעמיגור.  האם הדבר נכון? 

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:13, 7 בספטמבר 2014

  תשובה מדוייקת אוכל לתת רק לאחר בדיקת כל המסמכים הנוגעים בדבר. בעקרון אם הדירות רשומות על שם האם בלשכת רישום המקרקעין, על האחים שלך יהיה להוכיח כי הרישום איננו נכון. כל עוד לא יוכיחו זאת, הרישום בלשכת רישום המקרקעין גובר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.