קצת מבולגן לי ,אשמח ליעוץ - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לילי

  נשלח ע"ילילי 14:22, 6 בספטמבר 2014

  הוריי מזדקנים וצריכים כעת יותר את עזרתנו מבעבר התחלנו לשוחח על הנושא ארבעת האחים , אנחנו שני בנים ושתי בנות , שהבנים הם אחראים יותר על הסעת ההטרים ממקום למקום ובעיקר אחראים מבחינה בריאותית , יחסיי עם אחד האחים אינם טובים יש פער מאוד גדול ואנו לא מסכימים על שום דבר , אחי כוחני מאוד ושתלטן ורוצה ווטו לגביי כל מה שקורה להורים אם זה מבחינה בריאותיתי שהוא לא נותן לי לראות את הדוח הרפואי , אני מטפלת באופן שןטף בכל מה שנעשה בחשבון הבנק של אימי , השבוע אחי פגש אותנו במקרה בבנק והתנהג בכוחניות ואמר לי שאני יותר לא מתעסקת עם הבנק ורק הוא ואחי השני נכנסים כמיופיי כוח לחשבון של אימי , לאור זה שאחיי רוצים לטפל בכל הדברים ולא נותנים לנו אפילו לטפל בנושא הכספי הדליק אצלי נורה אדומה , ומ שחיזק אותי זה שאחי { זה שאני לא מדברת איתו } השכיר את החנייה של אחותי לאחד הדיירים ולוקח כסף לעצמו , אך אין לי ולאחותי דרך להוכיח את זה , אני מתעקשת על כך שאני אנהל את חשבון אימי אבל לא נראה לי שאחיי יתנו לי ותהיה מלחמה , אימי לא מעוניינת שאחי יכנס כיפוי כח לחשבונה אך אין לה כח להלחם בו , איך אני יכולה להוכיח שאחי כוחני ומשתלט על אימי ? ממה עליי להזהר ? האם אחי יכול לגנוב ממני את הירושה ? ומה זה הירושה הזאת ? אני מאוד מבולבלת תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:16, 7 בספטמבר 2014

  אם ההורים עדיין בריאים מבחינה שכלית יש לדבר אתם וראות במה הם מעוניינים. ייתכן שיתנו לך יפוי כח וייתכן שיבקשו שמישהו חיצוני ינהל את העניינים עבורם וימנע את המלחמה בין האחים. אם הם אינם בריאים שכלית (אחד מהם או שניהם) יש לשקול בקשת אפוטרופסות ולמנות מישהו חיצוני, שיגן על ענייניהם וטובתם מפניכם. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.