קיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מזל

  נשלח ע"ימזל 11:42, 7 בספטמבר 2014

  עו"ד רונן שלום, הורי נפטרו ובעודם בחיים הכינו צוואה. אנו חמישה אחים וברצוננו למכור את דירתם שהורישו לנו. אם מכרתי דירה לפני כמה חודשים האם עלי לשלם מס כל שהוא? ובכדי לזרז תהליך מול ביה"מ למימוש הצוואה ע"מ למכור אותה שמעתי שהתהליך ארוך מול כל האחים האם ניתן להעביר לאח אחד והשאר כאילו מוותרים על הירושה ,והאם המושג לאותו אח משתנה למתנה במקום ירושה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:22, 7 בספטמבר 2014

  ההליך תבצע בבית דין דתי או בפני הרשם לענייני ירושה. משך זמן מתן צו קיום אינו תלוי בכמות היורשים. בעקרון יש פטור ממס שבח לדירה אם המורישים היו בעלי דירה אחת במשעת הפטירה ואילו היה המורש מוכר את חלק בדירה היה זכאי לפטור ממס שבח. דירה שהתקבלה במתנה כפופה למגבלות לגבי פטור ממס שבח בעת מכירתה.

  תגובה
 • 15:21, 7 בספטמבר 2014

  עו"ד רונן תודה על התיחסותך, האם בזה שהאחים מוותרים לאחד מהם והוא מקבל את הכסף מהמכירה זו אכן נחשבת מתנה ואז היא כפופה למגבלות מסוימות?הבנתי נכון?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.