התקופה מיום הפטירה ועד אישור הצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רן

  נשלח ע"ירן 13:19, 7 בספטמבר 2014

  שלום רב. אני ואחותי ממתינים זה חצי שנה לצו אישור צוואה. אימי ז"ל הורישה דירה לי ודירה לאחותי. בדירה שאחותי עתידה לרשת קיים שוכר והכנסות משכירות. בדירה שאני עתיד לרשת ישנן רק הוצאות (ארנונה וכו) היות ואימי גרה בה. מה דינם של הכנסות השכירות וההוצאות בתקופה מיום הפטירה ועד אישור הצוואה? האם חצי חצי? אודה באם הפסיקה/החוק הרלוונטי יוזכר. תודה רבה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:25, 7 בספטמבר 2014

  היות ויש צוואה, התשובה לשאלה תלויה בנוסח הצוואה המדוייק ובכוונת המצווה- המנוחה. החוק הוא חוק הירושה. פסקי דין בענין יש בשפע רב.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.