• שרה

  נשלח ע"ישרה 13:56, 8 בספטמבר 2014

  ברצוני לערוך צוואה ולהוריש את 2 דירותיי לבתי. בתי בת 30 נשואה ולה 2 ילדים, היא לא חיה באושר עם בעלה, ועל כן שקלתי לרשום בצוואה שרק בהיותה בת 50 , תהיה זכאית לירושה. (אינני מעוניינת שהחתן יהיה זכאי לדמי השכירות מהדירות). אולם במקרה שבתי תתגרש , לא תהיה בצוואה מגבלת גיל לבתי. הבנתי שזה לא יישמע טוב באם ארשום זאת בצוואה שכן היא גלויה לעיניי כל, מה עצתך? , או אולי לעשות 2 צוואות - צוואה אחת באם בתי תתגרש, וצוואה שניה באם תיוותר בנישואים).

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:33, 9 בספטמבר 2014

  . ראשית: צוואה אינה גלויה כל עוד את בחיים. ואחרי מותך - מה אכפת לך. שנית: צוואות נועדו להתמודד עם מצבים קשים או מסובכים, שכן למצבים הפשוטים יש פתרונות קבועים בחוק. שלישית: יש לזכור שאף אחד אינו מסוגל לנבא במדויק את העתיד ולכן כל מה שנעשה לא יוכל לכסות כל אפשרות שעלולה להתקיים בעתיד. רביעית: אין עושים שתי צוואות בו זמנית שאינן תואמות זו לזו, שכן הצוואה המאוחרת תגבר על המוקדמת. ואם שתיהםן נחתמו בו זמנית, האחת תבטל את האחרת ואת עלולה להמצא במצב שאין צוואה תקפה. לכן ראוי שתבואי ליעוץ פרטני. דרושה לך עריכת צוואה באופן אישי ולא באמצעות הפורום. ניתן להשיג באמצעות צוואה ערוכה כראוי את רוב מטרותייך או אולי אף את כולן. רונן גדות, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.