• גד

  נשלח ע"יגד 11:40, 9 בספטמבר 2014

  שלום, אימי היא אחת מחמישה אחים יורשים של אחיהם שנפטר, אין קשר טוב בין האחים. אחד האחים הוציא צו ירושה, האם אימי יכולה לבדוק כמה כסף יש בחשבונות הבנק של הנפטר ללא תלות באחים האחרים וללא ידיעתם, אני יודע שהאח שהוציא צו ירושה (מנהל עיזבון לטענתו) מתכוון לשלוח לאימי טפסים לחתימה, האם באמצאות טפסים אלה ניתן לפנות לבנק לקבלת מידע?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:05, 9 בספטמבר 2014

  אם יש מנהל עזבון הוא חייב למסור דין וחשבון לבית המשפט ולאפוטרופוס הכללי. כל יורש זכאי לקבל העתק מדין וחשבון זה מאת האפוטרופוס הכללי. אם לא הוגש דוח כל יורש יכול לפנות לבית המשפט בענין זה. עם צו ירושה ניתן לפנות לבנק ולקבל מידע.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.