הורי לא עשו צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שני

  נשלח ע"ישני 06:55, 11 בספטמבר 2014

  שלום, אני בת 35, מתגוררת עם הורי 35 שנה, יש לי עוד 3 אחים שלא גרים אתנו יש להם בתים משלהם, הורי מאוד מבוגרים, אם הם ילכו לעולמם ולא ישאירו צוואה האחים שלי יכולים להוציא אותי מהבית למכור אותו ולהתחלק בו? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:14, 11 בספטמבר 2014

  שלום לבת 35. אם הוריך ימותו ללא צוואות, תהפכי שותפה עם אחייך לדירה. לכל אחד מכם יהיה רבע בדירה. כל שותף בדירה יוכל בכל עת לבקש את פרוק השיתוף בדירה (כלומר מכירתה החוצה). רוב של השותפים יוכל להחליט שהם רוצים להשכיר את הדירה לאחרים ולהוציאך. אפשר להגן על זכות המגורים שלך באמצעות צוואה או הסכם בכתב עם ההורים. אם הענין חשוב לך, מומלץ שתגשי בהקדם ליעוץ.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.