הסכם "עוקף" צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רמי

  נשלח ע"ירמי 12:06, 11 בספטמבר 2014

  שלום רב, אנחנו שלושה אחים. היחסים בינינו טובים. ידוע לנו שאמנו כתבה צוואה , אבל לא ידועה לנו תוכנה. כדי למנוע בבוא היום, מריבות וסכסוכים שקורעים משפחות לגזרים ומביאים לנתק מוחלט, חשבנו להכין ביננו הסכם שלא משנה מה כתוב בצוואה, כל סכום/רכוש שיוענק לנו , נתחלק שווה בשווה בינינו או המוטבים של כל אחד מהאחים. יש אפשרות כזו ? החוק מכיר באופציה כזו , ואם כן, צריך להכינו באמצעות עו"ד ? תודה רבה לתשובה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:16, 11 בספטמבר 2014

  יש אפשרות כזאת. אין צורך בעו"ד לכך בלבד אבל מומלץ לקבל יעוץ לגבי ההשלכות המשפטיות של חלוקה כזאת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.