זכויות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • איילת

  נשלח ע"יאיילת 10:20, 13 בספטמבר 2014

  בצוואה שעליה אבינו רק קישקש, ולא ברור עם יכל לקרוא אותה, האבא הוריש את 2 הבתים שלו - רק לילדים מנשואיו הראשונים נאמר לנו שאם הם גרים בהם, לא מגיע לנו שקל, אבל, אם זה מושכר, או נמכר, - מגיע לנו 8% גם אם האבא לא הוריש את הבתים לנו נשמח לדעת יותר לגבי החוק בעניין

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:06, 14 בספטמבר 2014

  הערות כלליות: (1) אם יש לך טענה נגד הצוואה את יכולה להגיש התנגדות לקיומה. אם לא תקויים הצוואה, יחול החוק ולפיו הילדים יירשו את כל רכוש האב בחלקים שווים. (2) האם אין זכויות לאמכם מכח הנישואין? (3) לא ברור מה פרוש "נאמר לנו". אם יש צוואה, בקשי העתק ממנה וראי מה כתוב. . אם קוימה הצוואה אפשר לקבל העתק מן הרשם לענייני ירושה או מבית הדין שנתן צו קיום לצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.