תביעה מצד ילדיה של הידועה בציבור - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מיכלי

  נשלח ע"ימיכלי 21:41, 18 בספטמבר 2014

  אבי חי עם אישה ידועה בציבור במשך ארבעים שנה. לו יש שלושה ילדים מהאישה הראשונה, ולידועה בציבור יש בת אחת. הידועה בציבור נפטרה וכעת הבת שלה תובעת מחצית מהבית ומהכספים. אבי חי יש לציין. מה הזכויות של הבת והאם מגיעים לה לפי החוק חצי מהבית וחצי מהכספים של אבי. תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:46, 19 בספטמבר 2014

  סביר שלאחר 40 שנות חיים משותפים תיווצר שותפות בנכסים בין בני הזוג. כלומר יכולה בת הזוג (ובעקבותיה - הבת שלה יורשתה) לטעון שמחצית הרכוש היתה שייכת לאמה. אבל - כיוון שאמה מתה לפני אבא, הרי שאבא ממילא ירש מחצית מרכושה של אמא. כלומר, לכל היותר מגיע לבת רבע מן הרכוש המשותף, אבל גם רבע מכל חוב שיש לבני הזוג. אם יש רכוש של האב שאינו משותף, לבתה של האם לא מגיע דבר ממנו. לעומת זאת אם האם השאירה רכוש משלה וללא צוואה, כ אז לאב מגיע מחצית מאותו רכוש ולבת המחצית השניה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.