צוואה עם התנייה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דליה

  נשלח ע"ידליה 09:58, 21 בספטמבר 2014

  שלום, ברצוני להוריש דירה לבתי בת 30 הנשואה. לצערי בתי חיה בנישואים לא מאושרים ולא ברור עתיד נישואיהם. כעת ברצוני לערוך צוואה בה אני מורישה לבתי דירה ההתנייה שהיא לא תתגורר בדירה, והכספים מהשכירויות היא תפקיד ולא תוציא בחשבון שתפתח לצורך כך עד הגיעה לגיל 50 שנה. אפשרי להוסיף הערת אזהרה לשם כך? במקרה ותבחר להתגרש, אזי הירושה היא ללא שום התנייה. אשמח לדעתך. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:00, 21 בספטמבר 2014

  חוק הירושה מכיר בצוואות עם תנאים. החוק כמעט ואינו מגביל את תוכן הצוואה. יש חשיבות גדולה לניסוח המדוייק בו תבחרי. הפורום אינו מתאים ליעוץ דקדקני ופרטני כזה. לשם כך יש לקבל יעוץ אישי מדוייק. אוכל לעזור בכך, אם תפני.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.