• ה

  נשלח ע"יה 03:42, 23 בספטמבר 2014

  לפני 7 שנים ירשנו דירה שאמורה להתחלק בין 3 אחים. לבינתיים כבר כמה שנים השתלט אח אחד על הדירה(אחרי שקיבל שכירות מדייר שלו השכיר את הדירה לתקופה של כנראה שנה-שנתיים ואני לא ראיתי שקל מזה) ומתגורר שם כמה שנים. הוא רוצה לקנות את הדירה ולשלם לשאר האחים (אני ועוד 1) את החלק שלנו בדירה. לבינתיים כפי שהבנתי הוא שילם לראשון את כל הסכום ולי 20% והשאר-כלום כל השנים האלה תוך שהוא מבטיח כל פעם שזה עניין של כמה ימים ושלל תירוצים. לפני כמה חודשים החתים אותי עו"ד שטיפל בירושה, ש"מייצג את כולנו" על מכירת הדירה לאח(תוך שהעו"ד אמר שאם לא אחתום העניין לא יתקדם ואני לא אקבל את הכסף שמגיע לי) והיה כתוב שם שהאח מתחייב עד לפני ארבעה חודשים לשלם לי את היתרה שמגיעה לי וגם שאי אפשר יהיה למכור למישהו אחר אלא רק לו. כאמור עברו ארבעה חודשים ולא קיבלתי את היתרה על הדירה(חוץ מזה שכל 7 השנים שהוא השתלט על הדירה ולא שילם שקל שכירות או משהו בסגנון) הוא ממשיך עם התירוצים שלו שייקח רק עוד כמה ימים ואני כבר בחוסר אונים. מה עליי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:18, 23 בספטמבר 2014

  ראשית עליך להפסיק להיות טיפש. דירה היא לא סמרטוט שעולה 5 ש"ח. מגיע לך כסף עבור השימוש בדירה משך כל אותן שנים. אינך חייב למכור את חלקך בדירה לאח שלך. פנה לעו"ד שידאג לענין שלך ולטובתך. קבל יעוץ ראוי וליווי ראוי ועמוד על זכויותיך. חדל להיות סמרטוט של אחיך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.