צו ירושה או צו קיום צוואה ? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלי גבריאל

  נשלח ע"יאלי גבריאל 09:26, 28 בספטמבר 2014

  לעו"ד רונן גדות קיימת צוואה של אדם שנפטר. בצוואה הינו מורה לחלק ל-6 ילדיו את דירתו. אין כל התייחסות אחרת בצוואה לנכסים אחרים ו/או לכספים פקדונות וכד'. כאמור, הצוואה מתייחסת לדירה בלבד. האם נדרשת בקשה לצו ירושה או לצו קיום צוואה ? (במידה והצוואה מספיקה לכלל נכסיו שאינם באים לביטוי בצוואה) תודה לתשובתך ושנה טובה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות עו"ד,מנהל הפורום

  14:54, 28 בספטמבר 2014

  המצב המתואר מוכר וסדרי הדין של ירושה מכירים במצב כזה. במקרה כזה שיש נכסים משמעותיים שאינם נזכרים בצוואה ואי אפשר להבין מן הצוואה למה כוונת המנוח לגבי מה שאינו נזכר במפורש, יש להגיש בקשה לצו ירושה ולצו קיום צוואה יחד.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.