בקשה לצו קיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לילך

  נשלח ע"ילילך 03:35, 29 בספטמבר 2014

  שלום אני צריכה להגיש בקשה לצו קיום צוואה . ראיתי שניתן להגיש גם בבית הדין הרבני וגם אצל הרשם במחוז ת"א -רחוב השלושה 2. האם יש הבדל בין הגשת צו לקיום צוואה אצל הרשם במחוז תל אביב לבין הרשם לענייני ירושה בבית דין רבני. אני מבולבלת מהכפילות בעניין...? לפי מה שאני מבינה בבית הדין הרבני קובעים מועד לדיון ראשון בתיק.. האם קיים הליך זהה גם במחוז החילוני ?מה ההבדל ביניהם ? היכן ההליך יותר קצר ומהיר?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:10, 29 בספטמבר 2014

  אין זאת כפילות, אלא סמכות מקבילה, כמו בענייני גרושין (רכוש ילדים וכדומה). סמכות בית דין רבני מותנית בכך שכל (!!!) המעורבים בענין יסכימו לשיפוטו של בית הדין ויתייצבו. די שיורש אחד, או שנושה של המנוח יטען שאינו מסכים לסמכות בית הדין על מנת שלא תהיה לו סמכות.
  בעקרון - בית הדין פועל כבית משפט ומחייב נוכחות אישית של כל המעורבים. אצל הרשם הכל נעשה באמצעות הדואר ומסמכים. אם הרשם מוצא שאינו יכול לתת צו קיום, התיק יועבר לבית המשפט למשפחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.