צוואה הדדית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 09:27, 29 בספטמבר 2014

  שלום, ההורים שלי רוצים לעשות צוואה ורציתי לדעת איזו צוואה הכי כדאית. הריי בצוואה הדדית ברגע שאחד נפטר הכול עובר לשני והשני יכול להמשיך בדרכו עם זוגיות חדשה ולשנות את הצוואה וכך היורשים שהיו מההתחלה לא תמיד מובטחים ויקבלו את אשר הובטח להם. מה עושים במקרה כזה? איזו צוואה ניתן לעשות שגם אם אחד נפטר לפני עדיין הצוואה ההתחלתית תהיה תקפה ולא ניתן יהיה לשנות והנכסים שנרשמו כירושה לא ישתנו.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:20, 29 בספטמבר 2014

  טעית במה שכתבת. יש יתרונות וחסרונות לצוואה הדדית. הפורום אינו מסגרת מתאימה להסביר את כל אלה והשיקולים של כל אדם שונים משל אחרים. הענין חשוב ולכן ראוי לקבל יעוץ מתאים באופן אישי ופרטני. שלח את הוריך לייעוץ אישי שבמסגרתו ישאלו כל מה שמטריד אותם ויקבלו תשובות. אפשר גם לפנות אלי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.