האם צוו קיום ירושה לא ישים על חשבון שבו שותפים בניהם אחד יורש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שלום בן שטרית

  נשלח ע"ישלום בן שטרית 23:13, 30 בספטמבר 2014

  אדם נפטר והשאיר צוואה ,הרשם הוציא צוו קיום ירושה,למוריש היה חשבון משותף עם עוד שני אחים שלו שצורפו שמה לפני כדי שתהיה להם זכות חתימה להוציא כסף במידה ולא יוכל לעשות זאתץהשותפים מעולם לא חתמו על ציקים ולא הוציאו שכן המוריש יכל לעשות זאת לבד.כל הכסף בחשבון שייך למוריש.כאשר היורש פנה לבנק נאמר לו שהבנק יחלק את הכסף לשותפים או להביא לו צוו קיום צוואה באופן נפרד על החשבון המשותף,מה הדין.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:19, 3 באוקטובר 2014

  היות ולחשבון הזה יש 3 בעלים, הדין הוא שצו הקיום יחול רק על חלקו של המנוח בחשבון. בפועל - צריך יהיה להגיע להסדר עם השותפים בחשבון לגבי העברת כספי החשבון. אם לא יסכימו השותפים בחשבון להעביר כל הכסף ליורש, יש לפנות לבית משפט.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.