שאלה בקשר לקבלת ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 21:29, 1 באוקטובר 2014

  לפני כ 6 שנים נפטר סבי המנוח .דודי שהיה אפוטרופוס שלו דאג לפני מותו להעביר את כספיי המנוח לחשבונות בניי ובנותיו .ברגע שבי נפטר וכל אח רצה לקחת את חלקו נודע שאין אפשרות לעשות כלום.הדוד טוען שהכסף הלך על בית אבות,אך הדבר לא נכון מדובר בסכום של הרבה מליונים.פנינו לעו"ד לפני 6 שנים והיא אמרה שאין מה לעשות .רציתי לדעת אם יש אפשרות לטפל .בזה כי עדיין לא חל חוק התיישנות .מדובר בהרבה כסף שבו הדוד גנב וחי חיי הוללות בעוד האחים חיים חיי דלות אודה לך אם תוכל לענות לי אם יש אפשרות לעשות משהו בנדון.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:24, 3 באוקטובר 2014

  בעקרון אפשר. יורש צריך לפנות לאפוטרופוס הכללי ולבקש העתקים מכל הדיווחים שמסר הדוד האפוטרופוס. יש לבדוק הדיווחים ואם יש אי התאמה או מידע שגוי אפשר לפנות לאפוטרופוס הכללי ישבצע בדיקה או לבית המשפט למשפחה בתביעה מתאימה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.