צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • עוד

  נשלח ע"יעוד 23:19, 1 באוקטובר 2014

  אנחנו 4 אחים והגשנו בקשה לצו ירושה אצל הרשם לענייני ירושה. בבקשה שלנו ביקשנו לחלק את הירושה ל- 5 (לאמא + האחים) בחלוקה שווה. קיבלנו מכתב האומר כך: "1. בהתאם להוראות חוק הירושה אשת המנוח יורשת מחצית מעזבונו, וילדיו מתחלקים במחצית השניה. 2. אישור הסכם חלוקה בין יורשים אינו בסמכותו העניינית של הרשם לענייני הירושה. תשומת לבך - כי אם הפרטים ואו המסמכים הנ"ל לא יומצאו כמפורט לעיל, ישקול ב"כ היועץ המשפטי לממשלה להתערב בשל כך בהליך. " לא הבנתי מה צריך לעשות עכשיו. אנחנו בכל זאת מעוניינים שהחלוקה תהיה שווה בין האחים והאם (כל אחד חמישית). תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:31, 3 באוקטובר 2014

  אכן כך החוק. הפתרון הוא בעריכת הסכם יורשים אבל יש לבדוק לפני כן מהו רכושו של המנוח ולהתאים את הפתרון לסוגי הרכוש של המנוח. הפורום אינו המסגרת המתאימה לכך. יש לבוא ליעוץ.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.