ירושת דירה שמושכרת כעת - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • משה לוינסון

  נשלח ע"ימשה לוינסון 12:40, 4 באוקטובר 2014

  אבי עליו השלום, הוריש לי ולאחי את דירתו- בצוואתו. היות ובימיו האחרונים היה בבית אבות הושכרה הדירה ודמי השכירות שימשו כסיוע לעלות אחזקתו בבית האבות. עתה משנפטר, מעוניין אני למכור את הדירה אשר ירשנו, בעוד אחי רוצה להמשיך ולהשכיר אותה ולחלק את התמורה ביננו. האם יש באפשרותי, מבחינה חוקית לכפות עליו את הפסקת השכירות ומימוש הנכס? אם כן, מה עליי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:34, 5 באוקטובר 2014

  עליך לבצע קיום של הצוואה ולאחר מכן רישום של הזכויות. אם לא תגיעו להסכמה בענין השימוש בדירה ואף אחד מכם לא ירצה לרכוש מהאחר את חלקו, הפתרון שלכם הוא תביעה לפרוק השיתוף בדירה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.