נספח בכתב יד לצוואה הדדית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • פרלה

  נשלח ע"יפרלה 11:05, 5 באוקטובר 2014

  שלום רב- בעלי ואני ערכנו צוואה הדדית על ידי עורך דין. ברצוננו להוסיף בכתב יד נספח לצוואה האומר שבמידה ולאחד מילדנו לא תהיה בבוא יומנו דירה על שמו , תינתן הדירה השניה שלנו לבן זה. מובטחנו ששני ילדי האחרים יכבדו נספחי זהץ שאלתי האם זה תופס מבחינה חוקית? ואם לא האם אנו צריכים לשנות את הצוואה ההדדית המקורית ולהכניס סייג זה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:38, 5 באוקטובר 2014

  צוואה היא ענין חשוב מכדי לאלתר בו. אם את רוצה שהדירה תעבור מכח ירושה לבן, יש צורך להורות זאת בצוואה. אם את סומכת על הבנים האחרים ורוצה שהילדים ישלמו מסים (מתנה בין אחים אינה פטורה ממס) - אל תעשי דבר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.