• שירה

  נשלח ע"ישירה 09:01, 6 באוקטובר 2014

  שלום רב, מצב עובדתי: לאב צוואה קיימת שעשה בעבר, האב אושפז בבית אבות, מעוניין לעשות צוואה חדשה ולנשל את אחד מילדיו, מסיבותיו שלו... (עיזבון קטן ושולי) כמובן שתצורף חוו"ד רופא פסיכיאטר על צלילות דעת. בבוא היום כשתוגש הצוואה החדשה לקיום, האם יהיה צורך באישורו/חתימתו של הילד שנושל? הודעה ליורש היא ליורש בלבד, הוא לא נחשב יורש.. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:00, 6 באוקטובר 2014

  החוק והתקנות אינם מחייבים להודיע ל"מנושל" על הגשת הבקשה לקיום. לעתים בא-כח היועץ המשפטי לממשלה (או בית המשפט למשפחה אם הועבר אליו קיום הצוואה) דורש מתן הודעה גם ליורשים טבעיים שאינם נזכרים בצוואה. בכל מקרה אין "צורך בחתימה" של המנושל. לכל היותר תנתן לו הודעה ויוכל לבחור אם להגיש התנגדות לצוואה.

  תגובה
 • 09:50, 20 באוקטובר 2014

  תודה על תגובתך.
  שאלת המשך: על מנת לעשות צוואה חדשה ולקבל חוו"ד פסיכיאטר על צלילות דעת, האם יש צורך בחוו"ד עצמאית של הפסיכיאטר שתצורף כנספח לצוואה או שיש צורך למלא מסמך מיוחד שנועד לכך?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.