תשלום משכנתא של דירת נפטר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אונגרפלד יוסף

  נשלח ע"יאונגרפלד יוסף 06:43, 8 באוקטובר 2014

  שאלה משפטית חשובה!! מדובר על דירת נפטר שיש עליה משכנתא שנלקחה לאחר כתיבת הצוואה. בצוואה צוותה הדירה ליורש אחד. למנוח יש גם חשבון בנק. בצוואה כתוב שכספי החשבון יחולקו לאחר תשלום כל החובות. השאלות הן: 1. האם משכנתא היא חוב רגיל. 2. האם צריכים להתחשב אך ורק ברצון הנפטר לפי צוואתו. 3.לפי החוק לא צריכים היורשים לשלם חוב משכנתא ובהמשך כתוב שהם יכולים לחלץ עצמם מהצוואה ולכן לע"ד מדובר על כספים משל עצמם ןלא מדובר כל כספים מהעזבון. אשמח לקבל תשובות ופסיקות בנושא גם ע"י שליחת הודעה או למייל yosef2006@013.net

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:21, 8 באוקטובר 2014

  תשובות לפי הסדר השאלות: (1) הלוואה מובטחת במשכנתה היא חוב בעל עדיפות על חובות אחרים הקשורים בדירה ופרעונה קודם לפרעונם (בכפוף לתנאי המשכנתה). (2) כן. אינך יכול לבחור מה לקיים מן הצוואה ומה לא לקיים. (3) לא הבנתי מהי השאלה? החוב המובטח במשכנתה דבוק לדירה. מי שירש את הדירה יורש אותה עם החוב. אבל - רוב רוכשי הדירות בהלוואות מובטחות משכנתה לטובת בנק עושים גם ביטוח חיים שאמור לסלק את יתרת החוב במקרה של מות הלווה. יש לבדוק מול הבנק שנתן את ההלוואה.

  תגובה
 • 20:57, 8 באוקטובר 2014

  הבהרה, המשכנתא היא ללא ביטוח חיים (משכנתא הפוכה).
  כספי המשכנתא הופקדו בחשבון הבנק לצורך פעילות כלכלית.
  ולכן היא נעשתה מתוך מחשבה שהכתוב בצוואה "תחילה תשלום החובות" כוללת את תשלום המשכנתא תחילה מתוך החשבון.
  ברור שלא היתה מטרה לפגוע ביורש בדירה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:16, 10 באוקטובר 2014

  ההלוואה המובטחת במשכנתה היא חוב שהותיר המנוח. אם לא ייפרע החוב בדרך כלשהי, יוכל בעל החוב להפעיל את המשכנתה כדי לגבות את החוב בהוצאה לפועל.

  תגובה
 • 16:54, 9 באוקטובר 2014

  עוד מעט העורך דין ישלם לך גם דמי ייעוץ..לא? בהתייחס לבקשה שלך לקבל פסיקות. אם אתה מבין עניין יש בגוגל פסיקות..... קשה ל אמין שאנשים חושבים שעורכי דין כמו שאר מקצועות שהידע הוא המקצוע שהכל זה שירותים בפורום.
  מדוע לא להתייעץ בתשלום? כל הכבוד לעורך הדין שמשיב בסבר פנים וסבלנות. תודה. אבל הדרישות מפתיעות לא? בארצות הברית זה גם ככה?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:14, 10 באוקטובר 2014

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.