אי יכולת להגן על חוו"ד רפואית בבימ"ש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 11:19, 10 באוקטובר 2014

  שלום מדובר על אדם מבוגר הנמצא בית אבות ששינה את צוואתו (לדעתנו עקב לחץ לא הוגן וניצול מצב מנטלי לא תקין של המצווה). כשהתגלה דבר ביצוע הצוואה, נבדק המצווה ע"י רופא, שבחוות דעתו הרפואית קבע שהמצווה אינו כשיר מנטלית בין היתר לכתיבת צוואה, בשל מצבו גם כיום וגם בעת ביצוע הצוואה (מהיכרות הרופא הכותב עם המצווה גם בתקופת כתיבת הצוואה). לצערנו, הרופא שכתב את חוות הדעת חלה מאוד (כנראה שמצבו לא אמור להשתפר). אם יתקיים משפט בנושא, הרופא לא יהיה מסוגל לתת עדות בבית משפט ו"להגן" על חוות דעתו. 1. מה ניתן לעשות במקרה כזה? 2. האם וכיצד ניתן להמשיך ולהתבסס על חוות דעת זו למרות הבעייתיות שהוצגה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:14, 12 באוקטובר 2014

  כאשר שאלה רופטית נדונה בבית משפט למשפחה ממונה מומחה אחד מטעם בית המשפט. מומחה זה מעיין בכל החומר הרפואי הנוגע למנוח ואפשר להגיש לו מסמכים נוספים. הוא מגיש חוות דעת לבית המשפט והשופט הדן בתיק מכריע. כך שאין צורך "להגן" על חוות הדעת של הרופא החולה.

  תגובה
 • 11:46, 12 באוקטובר 2014

  תודה רבה על התשובה.
  כתבת שאלה "רופטית" - מה זה? הכוונה לשאלה רפואית?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:58, 12 באוקטובר 2014

  כן.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.