צוואת נפרדת לרכוש משותף - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • י.

  נשלח ע"יי. 08:16, 13 באוקטובר 2014

  האם אישה נשואה 25 שנה שברשותה 2 דירות נוספות על שמה (שנרכשו לאחר הנישואין) (אציין שהדירה המשותפת שמתגוררים כעת היא על שם שניהם ולא מדובר על דירה זאת). וכן פיצויים ממקום עבודה יכולה לעשות צוואה נפרדת הכוונה לא עם בעלה ולצוות את רכושה לילדיה בלבד לפי דעתה? באם לבעל אין התנגדות לזאת, אזי תהיה בעיה ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:25, 13 באוקטובר 2014

  האשה יכולה לצוות ברכושה כרצונה. אינה צריכה הסכמה או רשות מאף אחד אף לא מבן זוגה 25 שנים( וגם אם היה בן זוגה 45 שנים אינה נזקקת לרשותו או להסכמתו לצוואתה).מומלץ שתעשה את צוואתה באופן פרטי מבלי להודיע דבר לאף אחד.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.