מעוניינים לעשות צוואה בפני שופט איך וכיצם ולמי פוני - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מאוכזבים ולכן

  נשלח ע"ימאוכזבים ולכן 23:10, 24 באוקטובר 2014

  אנחנו מעוניינים לעשות צוואה בפני שופט למי והיכן פונים, אנחנו רוצים צוואה בטוחה כדי שלא תהיה עליה עוררין, מספיק אנחנו סובלים שנים, איך עושים למי פונים, האם השופט מנסח את הצוואה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:43, 26 באוקטובר 2014

  שרות אימות חתימות נעשה בכל בית משפט. יש לפנות לבית המשפט השלום המקומי שלכם או לבית המשפט למשפחה עם נוסח צוואה מוכן. חסרון - יש לזכור ששבפני השופט רק מצהירים על הצוואה והוא מאשר את חתימת המצווה עליה. בדרך כלל אין שופט המאשר חתימה גם נותן יעוץ משפטי פרטני ושרותי עריכת מסמכים . השופט בעקרון מאשר חתימה על נוסח שמוגש לו. לפי חוק עצם עשיית הצוואה בפני שופט אינו הופך אותה בעלת תוקף רב יותר ואינו מונע תקיפת צוואה בעילות המוכרות בחוק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.