חלוקת הבית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דינה

  נשלח ע"ידינה 20:30, 26 באוקטובר 2014

  שלום.קבלנו דירה בירושה אני ועוד חמש אחיותיי.בית קרקע והשטח שלו. אני רוצה לבנות מהחלק שלי יחידת דיור כי אנחנו לא מגיעים להסכמה על מכירה/השכרה. 1.האם אני יכולה גם בלי הסכמת כול שאר האחיות?רובם חתמו על מסמך שמסכימות. 2.האם עו"ד יכול לכוון אותי איך עושים את זה חוקי ומסודר-בעירה, בטאבו ,,אם יש מס ירושה ,החלוקה עצמה וכו'...?(אם אני יכולה למכור אח"כ את היחידה למשל וכו'...) 3.ולאיזה עו"ד פונים-שמתמחה בנדלן או ירושה? אציין רק שאחת מהאחיות קבלה את השטח הריק שנמצא מאחורי הבית כירושה.ושאר האחיות(3+אני) מתחלקים רק בבית עצמו.האחות הזאת היא גם זאת שמסרבת לחתום על הסכם חלוקת הבית ליחידות דיור.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:46, 26 באוקטובר 2014

  בעקרון כאשר יש מספר שותפים, הקרקע משותפת. כמו כן גם זכויות הבניה כנראה משותפות. בעקרון בניה בקרקע משותפת וניצול זכויות בניה משותפות מחייבים הסכמה של כל השותפים. לשם בניה עלייך להעזר באדריכל או מהנדס בנין שיבדוק את זכויות הבניה המותרות ויכין תכניות מתאימות. יש לבדוק גם את נושא הטל ההשבחה ברשות המקומית. לשם מתן תשובה משפטית יותר מדוייקת לך עליך לבוא עם המסמכים הנוגעים לירושה, לבית ולזכויות הבניה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.